Vykdomi projektai

2018m. vasario 19 d. pradėtas vykdyti komunikacijos  projektas

„VANDUO  Į  KIEKVIENUS  NAMUS” (Nr.12.0.1-CPVA-K-204-01-0044 pagal priemonę “Komunikacija apie ES investicijas)

Projekto tikslas – informuoti visuomenę apie tai, kaip efektyviai panaudojamos ES investicijos į vandentvarkos ūkį, ką turi daryti visų regionų gyventojai,  norintys civilizuotai gauti geriamąjį vandenį ir tvarkyti savo nuotekas.

Projekto veiklos – trys TV laidos, kurios bus transliuojamos LRT kultūra kanalo laidos „Pradėk nuo savęs“ pozicijoje ir viena „Žinių radijo“ laida. Kita projekto veikla – teatralizuotas renginys Kėdainių raj. savivaldybėje.

Projektas remiamas iš 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicinių veiksmų programos. Didžiausia galima projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma – 32929 ,77 Eur.

 

„Vanduo į kiekvienus namus“ – tai komunikacijos projektas, skirtas pristatyti visai Lietuvai, kaip panaudojamos ES investicijos į vandentvarkos ūkį. TV filmavimo grupė per keletą mėnesių aplankė Anykščius, Šilutę, Kuršėnus, Kauną, Ignaliną, Šiaulius, Panevėžį ir Vilnių, filmavo, ar miestelių gyventojai jungiasi prie centralizuotų tinklų, ar  gerai veikia nauji nuotekų valymo įrenginiai. Dar viena tema – kodėl nedeginamas išdžiovintas ir biokuru paverstas nuotekų dumblas. Kėdainiuose gegužės 21 d. įvyko apskritojo stalo diskusija tarp aplinkosaugininkų, vandentiekininkų, valdžios ir visuomenės atstovų, kurioje dalyvavo ir žurnalistai. Antroji renginio dalis vyko Atžalyno gimnazijoje, apie Nacionalinę ekspediciją, plaukimą  Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės upėmis,  pasakojo gamtininkas ir rašytojas Selemonas Paltanavičius, apie vandenų būklę kalbėjo Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento direktoriaus pavaduotojas Irmantas Valūnas, o ekologinę viktoriną pristatė ir pravedė daugkartinis ekoralio nugalėtojas Artūras Žukas. Paskutinė projekto TV laida „Pradėk nuo savęs“ rodyta gegužės 27 d. per LRT KULTŪRĄ. Žinių radijo laida – gegužės 30 d. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo  lėšomis.

Nuotraukos iš seminaro:

 

TV LAIDŲ CIKLAS „MANO MIŠKO BALSAI”.

Žmonės, gyvenantys toli nuo sostinės savo gerai pažįstamoje gamtinėje aplinkoje, gali pamatyti tai, ko trumpam atvažiavusi  filmavimo grupė niekaip  nesuras. Tad šis projektas ir jungs  gamtininkus, su vaizdo kamera nuolat fiksuojančius unikalius vaizdus ir TV kūrybinę grupę. Gyvosios gamtos epizodai nuo Dzūkijos iki Aukštaitijos, nuo Žemaitijos iki Suvalkų su autorių komentarais. Trumpai pristatome šias  asmenybes: biologas iš Čepkelių rezervato Eugenijus Drobelis, miškininkas, Žemaitijos nacionalinio parko dir.pavaduotojas Giedrius Norvaišas, ekonomistas iš Vilniaus, P.Abukevičiaus konkurso nominantas Stasys  Medžiūnas, biologas iš Metelių regioninio parko Žydrūnas Sinkevičius, Žuvinto rezervato direktorius Arūnas Pranaitis, gamtininkas iš Aukštaitijos nacionalinio parko Algirdas Panavas, kino operatorius Laisvis Karvelis, daugybės gamtos filmų autorius Vytas Jankevičius, gamtininkas ir filmų autorius Mindaugas Survila.

2018 m. Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo remiamas projektas apims 16 laidų, kurių kiekviena 10 min. trukmės. Jos  transliuojamos TV laidos “Pradėk nuo savęs” pozicijoje LRT KULTŪRA kanalu sekmadieniais 10.30.

  • Gamta niekada nelaužo savo įstatymų. Leonardas da Vinčis

  1. Kviečiame visus norinčius aplankyti Verkių atsinaujinančios energijos ekspoziciją registruotis